Jdi na obsah Jdi na menu
 


HELCELET STOUPÁ VZHŮRU

12. 8. 2017

 

Dopolední program devátého dne světového šampionátu v Londýně byl věnován výhradně desetibojařům a štafetám. Adam Sebastian Helcelet je po osmi disciplínách na průběžné dvanácté příčce.

Desetibojaři zahájili druhý den na stodesítce překážek a Adam Sebastian Helcelet ji zvládl v solidním čase 14.38, což pro něj znamenal zajímavý posun v průběžném pořadí o pět příček, a to i díky výpadkům soupeřů, kteří byli do té doby před ním. Pády totiž postihly Srba Mihaila Dudaše a Američana Treye Hardeeho. Ilju Škureňova prozměnu zastavily svalové potíže. Nejrychleji běžel Kanaďan Damian Warner (13.63) před Němcem Rico Freimuthem (13.68). 

V diskarském sektoru zaznamenal Adam jediný měřený pokus, ale mohl s ním být spokojen, jelikož si dokázal ve druhé sérii vylepšit sezónní maximum na 44.71. V disku si hodně bodově polepšil Němec Rico Freimuth, jenž poslal svůj disk na 51.17. 

Následoval skok o tyči, kde se svěřenci Josefa Karase podařilo překonat nejlépe 490 centimetrů. Poté atakoval i pětimetrovou hranici, která mu bohužel při všech třech pokusech odolala. Parádní tyčkařské představení předvedl Španěl Pau Tonnesen, jenž si vylepšil sezónní výkon a 540 centimetrů. 

( fotografie v původním článku na www.atletika.cz)

ŠTAFETOVÉ ROZBĚHY

V rámci dopoledního programu byly na programu i rozběhy štafetových závodu. V úvodním kole štafety na 4x100 metrů mužů si vedli nejlépe američtí sprinteři, kteří zaběhli letošní nejlepší světový čas 37.70. Domácí publikum vytáhlo ke skvělému času 37.76 i britské borce. Druhý běh se stal kořistí Jamajčanů (37.95), kteří postavili již v rozběhu na finiš Usaina Bolta. 

V rozbězích na 4x100 metrů žen byl nerychlejší též kvartet ze Spojených státu amerických v čase 41.84 před Velkou Británií (41.93) a Německem (42.34). Až pátý čas 42.50 zaznamenaly Jamajčanky. V americké štafetě prozatím chyběla světová šampionka Tori Bowieová, Jamajčanky se musely obejít bez Elaine Thompsonové. 

Následovaly štafety na 4x400 metrů. V té ženské si připsaly nejrychlejší rozběhový čas Američanky, kterým časomíra ukázala 3:21.66. Druhému běhu dominovaly Jamajčanky za 3:23.64. Možná trochu překvapivě nepostoupily tradičně silné Ukrajinky. 

Dominanci amerických štafet v rozbězích završili čtvrtkaři ze Spojených států, když zaznamenal letošní nejlepší světový čas 2:59.23. Do dalších bojů překvapivě nepostoupila favorizovaná Botswana a o medaile nepoběží ani Jamajčané. 

Výsledky

( zdroj www.atletika.cz) 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář