Jdi na obsah Jdi na menu
 


OGRODNÍKOVÁ DRUHÁ NA DL V LONDÝNĚ

22. 7. 2018

 

Jedinou českou zástupkyní prvního dne Diamantové ligy v Londýně byla oštěpařka Nikola Ogrodníková, která si vyházela druhé místo.

Dalšího vynikajícího umístění v rámci diamantové ligy dosáhla oštěpařka Nikola Ogrodníková. Tentokrát vybojovala cenné body za druhé místo, když hodila svůj druhý nejlepší kariérní výkon 65.36 a za svým osobákem z jihoafrického Potchefstroomu zaostala o pouhých pětadvacet centimetrů. Jedinou přemožitelkou se jí stala Číňanka Huihui Lyu, která zvítězila hodem 65.54. Třetí příčku brala Australanka Kelsey-Lee Robertsová za 64.11.

Nový rekord mítinku byl k vidění na čtvrtce překážek mužů. Již poněkolikáté v této sezóně dokázal posunout hodnotu norského národního rekordu aktuální světový šampion Karsten Warholm. V britské metropoli mu časomíra ukázala 47.65. Stoupající formu směrem k mistrovství Evropy potvrdili také druhý Turek Yasmani Copello (48.44) a Thoma Barr z Irska (48.99).

O vítězce závodu na 400 metrů překážek se rozhodovalo až na cílové šachovnici. Jediná setina rozhodla ve prospěch Američanky Shamier Littleové, která závod opanovala v čase 53.95 a porazila tradiční jamajskou rivalku Janieve Russellovou (53.96). Jako třetí doběhla s odstupem téměř celé vteřiny Američanka Dalilah Muhammadová (54.86).

Zajímavou podívanou nabídla i hladká čtvrtka, kde triumfoval v novém katarském historickém maximu 44.07 Abdallelah Haroun. Nový osobní rekord 44.43 si zaběhl Američan Paul Dedewo. Jako třetí finišoval navrátivší se Grenaďan Kirani James (44.50).

Mužská stovka se stala kořistí Američana Ronnieho Bakera, jenž prolétl rovinku v čase 9.90 a o tři setiny porazil Brita Zharnela Hughese (9.93). Třetí dosprintoval Jihoafričan Akani Simbine za 9.94.

Na stejné distanci žen se jen jediná závodnice dostala pod jedenáct vteřin. Byla jí Jamajčanka Shelly-Ann Fraser-Pryceová, která byla nejrychlejší z celého startovního pole za 10.98. V cíli jí následovaly na mezinárodním poli nepříliš známé Dezerea Bryantová ze Spojených států (11.04) a další Jamajčanka Jonielle Smithová (11.07).

Ženské dálkařské klání bylo soubojem domácích závodnic. Nejdelší pokus předvedla Shara Proctorová, když dolétla na 691 centimetrů. Její kolegyně z britského reprezentačního týmu Loraine Ugenová skočila 688. Třetí příčku obsadila Australanka Brooke Strattonová (676).

Králem tyčkařského sektoru v Londýně se stal Američan Sam Kendricks, kterému se jako jedinému podařilo zdolat 592 centimetrů. Druhý Francouz Renaud Lavillenie skočil 586 centimetrů. Stejnou hodnotu pokořil i třetí Švéd Armand Duplantis.

Závod na 5000 metrů měl dramatický finiš až do závěrečných metrů. V něm měl nejvíce sil Američan Paul Chelimo, který proběhl cílem jako první v čase 13:14.01 před etiopskou dvojicí Muktar Edris (13:14.35) a Yomif Kejelcha (13:14.39).

(zdroj www.atletika.cz) 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář