Jdi na obsah Jdi na menu
 


Veselý a Holuša hlásí trenérské změny

3. 1. 2018

Oštěpařský mistr světa Vítězslav Veselý se připravuje na nadcházející sezónu s vrcholem na ME v Berlíně sám, naopak mílařský evropský šampion Jakub Holuša se nově přidal k polské běžecké partě. Informaci přinesla manažerská skupina Top Athletics, která oba reprezentanty zastupuje.

Mistr světa 2013 v hodu oštěpem vstupuje do roku 2018 v novém formátu. Vítězslav Veselý, kterému bude na konci února 35 let, po vzájemné dohodě ukončil spolupráci s dlouholetým trenérem Janem Železným a chce si vyzkoušet samostatnou práci v této oblasti. Na FTVS dostudoval trénerství. "Zkušenost nést plnou odpovědnost za vlastní trénink mě vždy lákala, je to pro mně nová výzva. Rozešli jsme se po dohodě a v dobrém, Honzovi děkuju za vše, co pro mě udělal, dovedl mě až na vrchol a dal mi možnost plnit si sportovní sny. Velke "děkuji" patří i celé tréninkové skupině. Chci v kariéře pokračovat a společně jsme se dohodli, že to zkusím sám," vysvětlil Veselý, který by se pochopitelně rád dostal na ME v Berlíně a tam soupeřil s nejlepšími. "Jsem připraven mu poradit, pokud bude potřebovat, tak jsme se dohodli. Může se kdykoliv ozvat," uvedl k nové situaci Železný.

Trenérská změna se udála i v případě českého rekordmana na 1500 m Jakuba Holuši. Běžec, jenž oslaví příští měsíc třicátiny, ukončil spolupráci s Jiřím Sequentem a začal se připravovat s polským odborníkem Tomaszem Lewandowským. V minulém týdnu zamířil s jeho skupinou na měsíční soustředění do Austrálie, do Falls Creek. "Často jsem byl na trénincích sám, chyběla mi podpora zejména na zahraničních soustředění. Už déle jsem sledoval skupinu Tomasze Lewandowského, jejímž hlavním protagonistou je jeho bratr Marcin, vícenásobný mistr Evropy na 800 m ale i Angelika Cichocká, která má také na kontě mezinárodní medaile. Líbil se mi systém tréninku a také dobrá atmosfera ve skupině. Myslím, že tato změna mě může posunout dál, abych byl pravidelně připraven soupeřit s nejlepšími na světě. Trenéru Sequentovi děkuju za pomoc a spolupráci, bez něj bych nebyl tam, kde jsem dnes," řekl Holuša. Jeho nejbližším cílem je halová sezóna se snahou obhájit stříbro z Portlandu 2016 z 1500 m na HMS v Birminghamu.

(zdroj www.atletika.cz)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA