Jdi na obsah Jdi na menu
 


POLSKÝMI ATLETY NOWICKI A WLODARCZYKOVÁ

3. 11. 2018

 

Zatímco vyhlášení nejlepších českých atletů uplynulé sezóny nás ještě čeká, naši severní sousedé již své nejúspěšnější reprezentanty ocenili. Anketu Zlote kolce (Zlaté tretry) ovládli kladiváři Wojciech Nowicki a Anita Wlodarczyková.

Wojciech Nowicki prožil doposud svou nejlepší sezónu. Poprvé v kariéře zvítězil v celkovém pořadí kladivářské Challenge IAAF a vylepšil tak své loňské maximum v rámci tohoto atletického seriálu, kdy byl druhý. V průběhu celého roku se přetahoval o pozici světové jedničky se svým krajanem a někdejším suverénem této disciplíny Pawlem Fajdekem. 20 z 22 nejlepších světových výkonů letošní sezóny patři těmto dvěma borcům. Co se týká vzájemných soubojů, byl úspěšnější právě Nowicki, jenž porazil Fajdeka v šesti případech. Fajdek se z pokoření svého soka radoval pětkrát. Nowicki též figuruje na čele letošních světových tabulek, když si v maďarském Székesféherváru vylepšil osobní rekord na 81.85. Při šesti svých startech překonal hranici osmdesáti metrů. Na jedničku zvládl také vrchol letošní sezóny, když vybojoval na mistrovství Evropy v Berlíně své první velké zlato. Doposud měl ve své sbírce čtyři bronzové medaile z olympijských her, světových šampionátů a mistrovství Evropy.

(fotografie v původním článku na www.atletika.cz) 

Anita Wlodarczyková se v úvodu sezóny trochu hledala, když při svém prvním startu v německém Halle skončila až devátá. Na vítěznou vlnu se vrátila na Zlaté tretře v Ostravě a poté zvítězila v osmi závodech za sebou. Na mistrovství Evropy v Berlíně si vyházela svůj čtvrtý titul šampionky starého kontinentu v řadě, což se ještě žádné kladivářce nepodařilo. Navíc svůj triumf ozdobila rekordem mistrovství, když její načiní dolétlo na 78.94. V letošních světových tabulkách jí patří tři nejlepší výkony. Nejdelší pokus předvedla na domácí půdě v Lublinu, kde hodila 79.59. Po osmi vítězstvích v řadě našla přemožitelku až na Kontinentálním poháru v Ostravě, kde podlehla Američance DeAnně Priceové. Wlodarczyková je skutečnou suverénkou ženského světového kladiva, což potvrdila i v rámci Challenge IAAF, kterou opanovala již pošesté za sebou.

Objevem roku byla vyhlášena sprinterka Martina Kotwilová, která si na mistrovství světa juniorů ve finském Tampere pověsila na krk bronzovou medaili v závodě na 200 metrů.

Ocenění trenéra roku získal Aleksander Matusinski, který měl na starosti štafetu žen na 4x400 metrů, která zvítězila na mistrovství Evropy v Berlíně.

(zdroj www.atletika.cz)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář