Jdi na obsah Jdi na menu
 


Atletika pro děti oslavila své 5. narozeniny velmi důstojně

22. 9. 2014

 

 

Na kladenském stadionu Sletiště, který příznivci atletiky znají v posledních letech jako dějiště dvoudenních  vícebojařských závodů, se dne 19. září konalo finále již 5. ročníku projektu Atletika pro děti. Děti si také zasoutěžily o vstupenky na halové ME v atletice, které se koná příští rok v Praze. Atletika všelijak byla také na místě dění!

 

Co to Atletika pro děti je? Jedná se o projekt Českého atletického svazu, v němž si děti od 4 do 11 let mohou vyzkoušet základy atletiky – například vrh koulí, hod pěnovou raketkou, běh na 60 metrů anebo skok do dálky z místa. Akci už několik let podporuje mnoho atletických osobností – letos to byli výškařští bratři Jan a Tomáš Janků, také Tomášova manželka Kateřina,bývalá tyčkařka, dále  Jaroslav Bába, rovněž reprezentant ve skoku vysokém, a překážkáři Zuzana Hejnová (400 m překážek) a Petr Svoboda (110 m překážek) – rozhovory s Hejnovou a Svobodou najdete zde: http://www.atletikavselijak.estranky.cz/clanky/aktuality-/zuzana-hejnova--snazila-jsem-se-vzit-ze-zraneni-i-pozitivni-poznatky.html ( Hejnová), http://www.atletikavselijak.estranky.cz/clanky/aktuality-/petr-svoboda--ujistil-jsem-se--ze-vzdy-ma-smysl-bojovat.html (Svoboda). Není bez zajímavosti, že atletické přípravky navštěvuje v současné době okolo 15  tisíc dětí ve více než 220 oddílech po celé ČR, dalších cca 2,5 tisíce se projektu účastní   pod patronací  škol, domů dětí a mládeže a dalších subjektů. Všechny byly ze strany ČAS vybaveny metodickými materiály. Jenom letos si na propagačních akcích vyzkoušelo Atletiku pro děti okolo 5 tisíc dětí. Po republice se používá už více než stovka speciálních sad s pomůckami, pro práci s dětmi bylo vyškoleno už přes 500 trenérů.

 

V rámci letošního ročníku Atletiky pro děti proběhla i exhibice atletických hvězd ve skoku vysokém přes trampolínu. Mohlo se skákat jakýmkoli způsobem.  Exhibice se mj. zúčastnili bratři Janků, Jaroslav Bába, a  desetibojař Adam Sebastian Helcelet. Světový rekord v "regulérní“ výšce, který od roku 1993 drží Kubánec Javier Sotomayor s 245 cm, byl hravě překonán. Zvítězil Jaroslav Bába s 308 cm.

 

Byla to důstojná oslava 5.narozenin. Panovalo slunečné počasí, a všichni se nesporně bavili – děti, i jejich rodiče.

(zdroj informací www.atletika.cz, www.wikipedia.cz, zápisky  pořízené během akce, vše do článku sestavila Michaela Famfulíková)

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář